Вторник,24.11.2020,07:07:25
Приветствую Вас, Гость, не хотите войти?

ДПС України представляє мультфільм „Місто мрії”
Главная » 2013 » Июль » 5 » Заповідаємо природу нащадкам!
12:21:52
Заповідаємо природу нащадкам!

Указом Президента від 18 серпня 2009 року № 629/2009 в нашій державі було установлено професійне свято - День працівника природно-заповідної справи, яке відзначається щорічно 7 липня. Як зазначається в Указі, відзначення такого Дня обумовлено вагомим внеском працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.  Служба державної охорони Дунайського біосферного заповідника

Природно-заповідний фонд становлять ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення   фонового моніторингу навколишнього природного середовища.

Природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання.

Природно-заповідний фонд України є складовою частиною світової системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною.

До природно-заповідного фонду України належать:

природні території та об'єкти - природні заповідники, біосферні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам'ятки природи, заповідні урочища;

штучно створені об'єкти – ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва.

За двадцять років в Україні створено 7 природних заповідників,
44 національні природні парки, оголошено низку інших територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення. Загальна площа територій та об’єктів природно-заповідного фонду збільшилася приблизно на 2,5 млн. га.

Станом на 1 січня 2013 року природно-заповідний фонд України складається з 8029 територій та об‘єктів загальною площею 3,92 млн. га, що становить 6,05 % від території країни, та 1 морський заказник площею 402,5 тис.га.

Діаграма кількості територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.

Національна мережа біосферних резерватів ЮНЕСКО складається з восьми біосферних резерватів, що охоплюють регіони Українського Причорномор'я, Карпат, Західного Полісся, Розточчя, дельти Дунаю, басейну річки Десна. Транскордонні біосферні заповідники представлені польсько-словацько-українським «Східні Карпати», румунсько-українським «Дельта Дунаю».

Рожеві пелікани – символ дельти Дунаю

У 2015 році, відповідно до Закону України «Про основні принципи (стратегія) державної екологічної політики України на період до 2020 року», площа територій та об’єктів природно-заповідного фонду повинна становити
10 % від площі країни.

Наша держава розглядає цей фонд як складову частину світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною.

В заповідниках, національних природних парках та інших об’єктах природно-заповідного фонду України працюють колективи відданих своїй справі людей, кваліфіковані фахівці різних спеціальностей. Бажаємо всім подальших творчих здобутків в охороні та збереженні навколишнього природного середовища, організації раціонального використання природних ресурсів, міцного здоров’я, щастя і благополуччя.

 Адміністрація Дунайського біосферного заповідника НАН України

Поделиться:
Категория: Публикации ДЗ | Просмотров: 3984 | Добавил: korr | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]